Glutaminas nauda ir efektyvumas

Glutaminas

Pridėjimo data: 2016/11/09

Glutaminas


Glutaminas yra pakeičiamoji labiausiai paplitusi laisvoji aminorūgštis, esanti raumenyse, kraujo plazmoje. Ji yra žarnyno ląstelių, limfocitų, monofagų, endotelio ląstelių, inkstų kanalų ląstelių mitybos šaltinis. Glutamino atsargos organizme mažėja dėl sunkaus fizinio krūvio, streso, traumų, infekcijų, operacijų, acidozės. Todėl tokiais atvėjais būtina papildomai vartoti glutaminą.  Su maistu žmogus gauna apie 10-20 g glutamino. Glutamino kiekis padidėj maždaug po 2 val. po valgio.


Nustatyta, kad glutaminas stiptina imuninę sistemą, aktyvin ją, apsaugo organizmą nuo infekcijos atliekant sunkius ištvermės reikalaujančius fizinius krūvius. Glutaminas mažiną polinkį susirgti, mažina persitreniravimo pavojų, išvengiama nenoro treniruotis. Vartojamas 3 kartus per dieną po 3-6g likus 30 min. iki treniruotės (Nieman, Pedersen, 2000). Tokios dozės apsaugo organizmą nuo išsekimo, ypač sunkaus ilgai trunkančio krūvio metu (maratonas, triatlonas, daugiadienės dviračių lenktynės) Dar svarbiau yra vartoti glutaminą poilsio metu po ypač ilgai trukusių fizinių krūvių. Kaip nurodo daugelis sporto medicinos atstovų, papildomas glutamino vartojimas atstato jo atsargas organizme iki reikiamo lygio ir tik tada jis yra prieinamas organizmo ląstelėms, atsakingoms už imunitetą. Dar vienas svarbus glutamino vartojimo bruožas, yra tai, kad jis gali padėti greičiau atstatyti glikogeno atsargas raumenyse fizinio krūvio metu.


Šiuo metu naujausi tyrimai rodo, kad daugelio vežiu sergančių žmonių glutamino lygis organizme yra žemas, dėl šios priežasties kai kurie tyrinėtojai spėja, kad glutaminas gali būti naudingas kai pradedamas įprastas vėžio gydymas. Papildomas glutamino kiekis yra skiriamas nusilpusių vežiu sergantiems pacientams, kuriems atliekama chemoterapija gydimui, o kartais skiriamas ir žmonėms kuriems atliktos kaulų čiulpų transpalntacijos.Rekomenduojami produktai

BSN DNA Glutamine

BSN DNA Glutamine

MAISTO PAPILDAS(Glutamine DNA)Glutamine DNA - L-glutaminas yra sočiausia laisvos formos amino..

20.99€

Dymatize Glutamine 500 g.

Dymatize Glutamine 500 g.

Dymatize GLUTAMINE didina jėgą ir raumenų masę be riebalų prieaugio; veikia stipriai antikatabo..

33.00€

Swedish Supplements Glutamine 100%

Swedish Supplements Glutamine 100%

100% mikronizuotas L-glutaminas. Mikronizuotas L-glutaminas geriau absorbuojamas organizmo.Swedish..

23.90€

Real Time Analytics